Know-how franchisora

Know-how franchisora je soubor nepatentovaných praktických znalostí, vycházejících z franchisorem získaných a ověřených zkušeností, jež jsou utajené, podstatné a identifikované.

„Utajené“ znamená, že know-how , ve své podstatě, struktuře nebo přesném složení, není všeobecně známé a lehce dostupné.

„Podstatné“ znamená, že know-how zahrnuje informace, jež franchisant nezbytně potřebuje pro provoz konceptu franchisora a které je pro franchisanta natolik užitečné, že to zvýší jeho konkurenční postavení na trhu, jeho výkonnost a přinese mu další výhody, které by bez know-how franchisora nezískal nebo jen velmi obtížně.

„Identifikované“ znamená, že know-how musí být specifikováno natolik podrobně, aby bylo možno zjistit, zda odpovídá kritériím utajení a podstatnosti. Specifikace know-how může být zakotvena ve franchisové smlouvě nebo v tzv. franchisových příručkách – manuálech.

 

Ing. Aleš Tulpa

jednatel a spolumajitel společnosti AVEX systems

Ing. Tulpa je absolventem VŠE v Praze, fakulty obchodní. Od r. 1984 po odchodu do Německa působil ve vrcholovém managementu několika mezinárodních společností, např. jako generální ředitel OBI, Německo nebo QUELLE, Německo. Od roku 2004 má vlastní poradenskou společnost AVEX systems především pro oblast franchisového podnikání. Od roku 2001 je členem ČAF a více než 15 let členem mezinárodní organizace Franchise Pool International (FPI), která působí v cca. 50 zemích světa. Za mimořádný přínos a úspěchy v oblasti franchisového podnikání je zapsán do knihy úspěšných odborníků nazvané OXFORD ENCYCLOPEDIA osobností České a Slovenské republiky.

Více informací Podrobné profesní CV ke stažení

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Beru na vědomí