Franchisant

Franchisant nebo také franšízant je právnická nebo fyzická osoba, která podniká na základě praxí prověřeného podnikatelského konceptu franchisora v rámci franchisového systému a v souladu s uzavřenou franchisovou smlouvou a dohodnutých pravidel spolupráce. 

Franchisant do spolupráce kromě jiného přináší:

  • podnikatelskou aktivitu a ochotu spolupracovat v rámci franchisového systému
  • kapitál a financování pro svůj franchisový podnik
  • znalosti lokálního trhu, neboť ve franchisingu platí „all business is local“
  • výnosy na základě franchisové spolupráce a získaného franchisového konceptu, ze kterých jsou hrazeny i poplatky pro franchisora.
 

Ing. Aleš Tulpa

jednatel a spolumajitel společnosti AVEX systems

Ing. Tulpa je absolventem VŠE v Praze, fakulty obchodní. Od r. 1984 po odchodu do Německa působil ve vrcholovém managementu několika mezinárodních společností, např. jako generální ředitel OBI, Německo nebo QUELLE, Německo. Od roku 2004 má vlastní poradenskou společnost AVEX systems především pro oblast franchisového podnikání. Od roku 2001 je členem ČAF a více než 15 let členem mezinárodní organizace Franchise Pool International (FPI), která působí v cca. 50 zemích světa. Za mimořádný přínos a úspěchy v oblasti franchisového podnikání je zapsán do knihy úspěšných odborníků nazvané OXFORD ENCYCLOPEDIA osobností České a Slovenské republiky.

Více informací Podrobné profesní CV ke stažení

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Beru na vědomí